Ulubiony kolor małych facetów.
Zamówiona przez syna czarna czapa z wozem strażackim.
dodatkowo spodnie uszyte w ramach upcyklingu z początkiem września na trudne początki w przedszkolu. W duzych kieszeniach mieszczą się skarby a gumka w pasie sprawia że zakładanie jest niezwykle proste dla 3-latka
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szycie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szycie. Pokaż wszystkie posty
poniedziałek, 29 października 2012
niedziela, 19 lutego 2012
z cyklu uczę się szyć :)
to nadrabiania c.d :)
otrzymałam od Mikołaja i Aniołka razem wziętych maszynę do szycia :), najwidoczniej moje emocjonujące dyskusje ze starą maszyną doszły do ich uszu :)
no i muszę przyznać ta nowa jest suuuper.
Nie opanowałam coprawda jeszcze wszystkich funkcji,...np.. obszywania dziurek (hmmm maszyna zrobiła mi jedną wielką dziurę wciągając materiał do środka :)) no ale cóż, jeszcze to zwalczę.
Wzięłam wzór z burdy na warsztat i z materiału zakupionego za jakieś 2 zeta w secondhandzie, uszyłam sobie sukienkę/tunikę ???
i jakoś poszło, już wiem że ja i tłumacz z burdy, nie do końca nadajemy na tych samych falach, no ale od czego mam mamę, która jest ekspertem w tej dziedzinie.
Żródło: Burda Wydanie 3/2011


i przy tłumaczu...czyt...Mama :), która mi wyjaśniła o co chodzi w przyszyciu kołnierza :):)

uszyłam coś co miało wyglądać tak
otrzymałam od Mikołaja i Aniołka razem wziętych maszynę do szycia :), najwidoczniej moje emocjonujące dyskusje ze starą maszyną doszły do ich uszu :)
no i muszę przyznać ta nowa jest suuuper.
Nie opanowałam coprawda jeszcze wszystkich funkcji,...np.. obszywania dziurek (hmmm maszyna zrobiła mi jedną wielką dziurę wciągając materiał do środka :)) no ale cóż, jeszcze to zwalczę.
Wzięłam wzór z burdy na warsztat i z materiału zakupionego za jakieś 2 zeta w secondhandzie, uszyłam sobie sukienkę/tunikę ???
i jakoś poszło, już wiem że ja i tłumacz z burdy, nie do końca nadajemy na tych samych falach, no ale od czego mam mamę, która jest ekspertem w tej dziedzinie.
Żródło: Burda Wydanie 3/2011
i przy tłumaczu...czyt...Mama :), która mi wyjaśniła o co chodzi w przyszyciu kołnierza :):)
uszyłam coś co miało wyglądać tak
środa, 8 lutego 2012
Wieki mnie nie było wiem :) na początek Tutka
Nie wiem jak to zleciało ale jakoś tak szybciorem :)
Mnóstwo rzeczy powstało w tzw. międzyczasie, nie wszystkie zfocone ale postaram sie nadrobić :)
to na początek Tutka bo jeszcze chyba nie było :) młodego ulubione do spania, powstało jakoś w listopadzie :)
c.d.n. niebawem tylko poszukam fotek świątecznych tym razem a co :)
pozdrowienia
piątek, 12 sierpnia 2011
pościelowo ;0
poniedziałek, 10 stycznia 2011
Pajacyk Gulika
piątek, 7 stycznia 2011
Pcipciamka Gulikowej
Z nowym rokiem trochę szyciowo się zrobiło. :)
Gulikowa otrzymała od Aniołka (dziękujemy Aniołkowi bo pewnie czyta też blogi :)) zielony polarek z przeznaczeniem na piżamkę zimową. Toteż mama zasiadła i uszyła. Poszło jej nieco lepiej niż z pierwszą piżamką bo maszyna jakby bardziej usłuchana ale tak czy inaczej w newralgicznych miejscach odmawiała posłuszeństwa.
Uprzedzając pytania, aplikacja na bluzie, przedstawia wesołą zakręconą dziewczynkę a nie nawiedzoną czarownicę, jak mogliby niektórzy stwierdzić. Wesoła dziewczynka była zdecydowanie bardziej przed przeszyciem a po...hm....sami oceńcie.
W szyciu jest również pajacyk Gulika, w swoim czasie zamieszczę :)
Materiał :Polarek
Rozmiar: 110
Wykrój: Burda

Gulikowa otrzymała od Aniołka (dziękujemy Aniołkowi bo pewnie czyta też blogi :)) zielony polarek z przeznaczeniem na piżamkę zimową. Toteż mama zasiadła i uszyła. Poszło jej nieco lepiej niż z pierwszą piżamką bo maszyna jakby bardziej usłuchana ale tak czy inaczej w newralgicznych miejscach odmawiała posłuszeństwa.
Uprzedzając pytania, aplikacja na bluzie, przedstawia wesołą zakręconą dziewczynkę a nie nawiedzoną czarownicę, jak mogliby niektórzy stwierdzić. Wesoła dziewczynka była zdecydowanie bardziej przed przeszyciem a po...hm....sami oceńcie.
W szyciu jest również pajacyk Gulika, w swoim czasie zamieszczę :)
Materiał :Polarek
Rozmiar: 110
Wykrój: Burda
czwartek, 30 grudnia 2010
Aniołkowo
dzisiaj efekt pracy Aniołka, czylli jeden z prezentów jaki przybysz z Niebios przyniósł mojej Gulikowej która wczoraj kazała na siebie mówić..skandal.... :):)
Aniołek biegły w szyciu nie jest ale się starał bardzo :)
pakiet dla córy i lali chili identyczna pościel :)

i córy zestaw
z obowiązkowymi pentelkami na jednej z poduszek

Aniołek biegły w szyciu nie jest ale się starał bardzo :)
pakiet dla córy i lali chili identyczna pościel :)
i córy zestaw
z obowiązkowymi pentelkami na jednej z poduszek
wtorek, 12 października 2010
...na ciepło :)
Dzisiaj szybciutko bo zajęć mnóstwo :)
Na początek ogłoszenie:
Wszystkie szyciowe osoby przymykają do połowy oczka lub jeśli noszą okulary to ściągają zanim popatrzą na zdjęcie :)
Coś tam sobie czasem poszyję ale bardzo początkująca jestem.
Na zdjęciu śpiworek dla młodej, bo przykrywanie się w nocy to chyba obciach a że zmarzulszek jest to spiworek uszyty został z grubego koca polarowego który podarowała babcia, jako że nie znalazłam odpowiedniego materiału. Muszę zakupić jeszcze drugi i młodszemu też uszyć.
Szyło się tak sobie mo maretiał naciągał sie w różne strony, no i kubuś również powyciągany wyszedł.
Ale wzięłam sie na odwagę i wklejam, a co :)
przy okazji pytanie mam, w jaki sposób przenosicie wzór na materiał ??? pewnie są jakieś fajne materiały to tego co??? będę wdzieczna za info

Na początek ogłoszenie:
Wszystkie szyciowe osoby przymykają do połowy oczka lub jeśli noszą okulary to ściągają zanim popatrzą na zdjęcie :)
Coś tam sobie czasem poszyję ale bardzo początkująca jestem.
Na zdjęciu śpiworek dla młodej, bo przykrywanie się w nocy to chyba obciach a że zmarzulszek jest to spiworek uszyty został z grubego koca polarowego który podarowała babcia, jako że nie znalazłam odpowiedniego materiału. Muszę zakupić jeszcze drugi i młodszemu też uszyć.
Szyło się tak sobie mo maretiał naciągał sie w różne strony, no i kubuś również powyciągany wyszedł.
Ale wzięłam sie na odwagę i wklejam, a co :)
przy okazji pytanie mam, w jaki sposób przenosicie wzór na materiał ??? pewnie są jakieś fajne materiały to tego co??? będę wdzieczna za info
mam jeszcze zaległy wpis kulinarny ale to może jutro???
no i prawie skończoną piżamkę polarkową, ale nie będę się chwalić, co najwyżej nada się na wpis pt...."Kupa śmiechu" ::)
miłego popołudnia, biegnę działać
Subskrybuj:
Posty (Atom)