wtorek, 4 grudnia 2012
Dla miłośniczki koloru Karmelowego
Włóczka ciepła choć dość cieniutka.
Rękawiczki robione z podwójnej nitki , szal pojedynczo
włóczka Cashmira Fine 319
wtorek, 11 października 2011
Kominoszaloszyjogrzej i mitenki
niedziela, 23 stycznia 2011
Czapeczka i szalik małego narciarza...
wtorek, 18 stycznia 2011
....deszcze niespokojne....lub jak ko woli poppymania
Dzisiaj wersja męska a dokładnie wczesnochłopięca..muszę przyznać że czapka świetnie leży na małej ruchliwej główce i młody wygląda czadowo
włóczka Merino Print,
Czapka nitka podwójna druty nr5
szalik nitka podwójna druty nr 7,5
Projekt: oryginalna poppy a przepis w wersji polskojęzycznej zaczerpnęłam o z tego miejsca. Dziękuję :)
poniedziałek, 15 listopada 2010
Czesławem być...
Moja córa zmienia się błyskawicznie zakładając tą Czapkę.
Jak pewnie niektórzy wiedzą Ona jest mistrzynią w zmianie osobowości, codziennie jest kim innym, no ale w tej czapce zawsze Ciesio :):)
to w ramach kończenia robótek, zrobiam również rękawiczki,ale nadają się tylko do prucia,jako że to moje pierwsze w życiu rękawiczki, pierwsza to lekka porażka :) druga już oki ale zdecydowanie z cieńszej włóczki muszę ściągacz zrobić.
piątek, 5 listopada 2010
Ciepłe kotki :)
szalik zapinany na kotecki. Do tego zrobiłam czapkę ale poszła w świat i nie zdążyłam zrobić zdjęcia. Jak włascicielka pstryknie to wkleję :)
Włóczka fajna mięciutka o taka . Robiłam podwójnie na drutach nr 5.
poniedziałek, 4 października 2010
Nie może być???? szczęśliwy Poniedziałek??
Otóż wygrałam AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
to moje pierwsze wygrane Candy
http://marzena-handmade.blogspot.com/2010/09/mega-paczka-jesienna.html
Nie dość że się urlopuję i poniedziałek uroczy w pogodę to jeszcze taka miła informacja
Dziękuję
Tak poza...to właśnie mniej zarobiona niby jestem..ale tylko ciut, bo bieganie za gulikami sztuki dwa też sporo czasu i energii kosztuje :) zwłaszcza za tym rocznym młodszym :) który ma sto pomysłów na minutę
Nadrabiając handmejdowo dzisiaj będzie skończony szal, który już został wręczony więc wkleić mogę :).Obdarowanej sie podobał na szczęście
Zrobiony z wełny Merino interfoxu w kolorze malinowym. Muszę przyznać że baardzo przyjemna włóczka, taka mięsista i mięciutka
Wyszło prawie 4 motki, druty 6,5
W zamyśle miała powstać jeszcze opaska ale włóczki zabrakło..niedoszacowałam
toteż muszę zamówić i odrazu jeszcze będą mitenki..kiedy nie wiem :), napewno najszybciej jak się da :)
środa, 8 września 2010
Ubrankowo
Witam jesiennie
Bałwanek juz pozwolił się wkleić do poprzedniego posta :)
To teraz coś całkiem mojego :) w sensie pomysłu.
Muszę powiedzieć że robiłam dużo swego czasu ale dość ułomnie tzn...nie znosiłam pruć a zatem większość robótek lądowała w koszu nie doczekawszy się skończenia.Odkąd nauczyłam się tej trudnej sztuki to czasem coś wychodzi i nawet parę rzeczy udało mi się skończyć :) niektórym zrobilam kiedyś zdjęcia więc się pochwalę...a co :)
Pierwszy sweterek młodej ,która ma obecnie latek dwa, a gdy go robiłam to siedziała sobie grzecznie w brzuszku a mama pokątnie kibicując przy mundialu dziergała co jej w głowie się wymyśliło.
a to jest z poprzedniej zimy. Namęczyłam sie bo początkowo miała być sukienka ale jak doszłam do góry to okazało się że młoda zdążyła wyrosnąć :) he he. Skróciłam, dorobiłam bolerko i pasuje nadal. Jedyny mankament jest taki że ja początkująca posłuchałam Pani w sklepie że najlepszy akrylik dla dzieci i kupiłam kocurka.Efekt jest taki że się wyciąga i trochę jak krowie z gardła po całym dniu noszenia wygląda.
