Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szale-chusty. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szale-chusty. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 4 grudnia 2012

Dla miłośniczki koloru Karmelowego

Powstał szal i rękawiczki
Włóczka ciepła choć dość cieniutka.
Rękawiczki robione z podwójnej nitki , szal pojedynczo
włóczka Cashmira Fine 319



wtorek, 11 października 2011

Kominoszaloszyjogrzej i mitenki

Dzisiaj zestaw w sam raz na obecną pogodę.
Kominoszaloszyjogrzej plus mitenki :)
Zrobione w prezencie dla pewnej pięknej brunetki :)
mam nadzieję że grzeje :)




niedziela, 23 stycznia 2011

Czapeczka i szalik małego narciarza...

Komplecik już u właściciela więc pokazać mogę
:)
Zdjęcie czapki trochę kiepskie ale szapka się świetnie naciąga i siedzi na małej główce (sprawdziłam na Gulikowej :))
miłego noszenia :)



wtorek, 18 stycznia 2011

....deszcze niespokojne....lub jak ko woli poppymania

..Dopadła i mnie
Dzisiaj wersja męska a dokładnie wczesnochłopięca..muszę przyznać że czapka świetnie leży na małej ruchliwej główce i młody wygląda czadowo
włóczka Merino Print,
Czapka nitka podwójna druty nr5
szalik nitka podwójna druty nr 7,5
Projekt: oryginalna poppy a przepis w wersji polskojęzycznej zaczerpnęłam o z tego miejsca. Dziękuję :)

Miś tuż przed wyjściem :)

Odważnik z niego.... :)



poniedziałek, 15 listopada 2010

Czesławem być...

..nic prostszego.
Moja córa zmienia się błyskawicznie zakładając tą Czapkę.
Jak pewnie niektórzy wiedzą Ona jest mistrzynią w zmianie osobowości, codziennie jest kim innym, no ale w tej czapce zawsze Ciesio :):)
to w ramach kończenia robótek, zrobiam również rękawiczki,ale nadają się tylko do prucia,jako że to moje pierwsze w życiu rękawiczki, pierwsza to lekka porażka :) druga już oki ale zdecydowanie z cieńszej włóczki muszę ściągacz zrobić.




.

piątek, 5 listopada 2010

Ciepłe kotki :)

no mniej więcej
szalik zapinany na kotecki. Do tego zrobiłam czapkę ale poszła w świat i nie zdążyłam zrobić zdjęcia. Jak włascicielka pstryknie to wkleję :)
Włóczka fajna mięciutka o taka . Robiłam podwójnie na drutach nr 5.







poniedziałek, 4 października 2010

Nie może być???? szczęśliwy Poniedziałek??

A jednak
Otóż wygrałam AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


to moje pierwsze wygrane Candy
http://marzena-handmade.blogspot.com/2010/09/mega-paczka-jesienna.html

Nie dość że się urlopuję i poniedziałek uroczy w pogodę to jeszcze taka miła informacja
Dziękuję


Tak poza...to właśnie mniej zarobiona niby jestem..ale tylko ciut, bo bieganie za gulikami sztuki dwa też sporo czasu i energii kosztuje :) zwłaszcza za tym rocznym młodszym :) który ma sto pomysłów na minutę


Nadrabiając handmejdowo dzisiaj będzie skończony szal, który już został wręczony więc wkleić mogę :).Obdarowanej sie podobał na szczęście

Zrobiony z wełny Merino interfoxu w kolorze malinowym. Muszę przyznać że baardzo przyjemna włóczka, taka mięsista i mięciutka
Wyszło prawie 4 motki, druty 6,5

W zamyśle miała powstać jeszcze opaska ale włóczki zabrakło..niedoszacowałam
toteż muszę zamówić i odrazu jeszcze będą mitenki..kiedy nie wiem :), napewno najszybciej jak się da :)









środa, 8 września 2010

Ubrankowo

Witam jesiennie

Bałwanek juz pozwolił się wkleić do poprzedniego posta :)

To teraz coś całkiem mojego :) w sensie pomysłu.

Muszę powiedzieć że robiłam dużo swego czasu ale dość ułomnie tzn...nie znosiłam pruć a zatem większość robótek lądowała w koszu nie doczekawszy się skończenia.Odkąd nauczyłam się tej trudnej sztuki to czasem coś wychodzi i nawet parę rzeczy udało mi się skończyć :) niektórym zrobilam kiedyś zdjęcia więc się pochwalę...a co :)

Pierwszy sweterek młodej ,która ma obecnie latek dwa, a gdy go robiłam to siedziała sobie grzecznie w brzuszku a mama pokątnie kibicując przy mundialu dziergała co jej w głowie się wymyśliło.

a to jest z poprzedniej zimy. Namęczyłam sie bo początkowo miała być sukienka ale jak doszłam do góry to okazało się że młoda zdążyła wyrosnąć :) he he. Skróciłam, dorobiłam bolerko i pasuje nadal. Jedyny mankament jest taki że ja początkująca posłuchałam Pani w sklepie że najlepszy akrylik dla dzieci i kupiłam kocurka.Efekt jest taki że się wyciąga i trochę jak krowie z gardła po całym dniu noszenia wygląda.

A to z kolei z miłości do leniwego pieska zrobiłam ostatniej zimy sweterek dla mojego małego chłopca. Włoczka Zorza, wyszło niedużo :)

Wyrównaj do środka
Czapeczka i szaliczek z cudnej włóczki ze sklepu o urodziwej jakże nazwie edziewiarka. Włoczka ślicznie się mieni, dokładnie tak jak lubią małe dziewczynki :).

Teraz miały wystąpić dwa bolerka zrobione ostatnio ale oczywiście program swierdził ze zdjęć mam już dość i więcej nie wklei.
Nic to, bedzie w takim razie jutro, jeszcze mam do jeden sweterek do obfocenia i w sumie tyle moich staroci.
Aktualna robótka grzecznie czeka na swoją kolej, jako że godzina młoda to jeszcze parę rządków dostanie :)
A teraz idę zapisać się do Aty na pocieszajkę bo cudna jest i już dawno ją widziałam ale jakoś śmiałości nie miałam, no ale jak Ata zaprasza to ja baaardzo chętnie jako że ostatnio jako zakładki używałam...spinacza bo się jakoś napatoczył, jeszcze tylko muszę odkryć jak się wkleja baner i będzie git.