Pokazywanie postów oznaczonych etykietą na szydełku. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą na szydełku. Pokaż wszystkie posty

sobota, 7 kwietnia 2012

Czekając na święta :)

Święta za pasem.
Czas na trochę zdjęć.
Najpierw trochę słodko będzie
Nasze, razem z dzieciakami zrobione baranki cieszą sie na święta :)

Mazurek śliwkowo-czekoladowy


Mazurek Kajmakowy





Pierwsza moja serwetka jaka zrobiłam ostatnio w celu koszyczkowym

i nie mogłam się oprzeć. Koszyczek Syna :)




i tu koszyki w komplecie




a tu serwetka raz jeszcze







i ta zrobiona dla Dzikiej :)..ciekawe czy pasuje





A tu parę zdjęc z przygotowańvwcześniejszych


































czwartek, 9 lutego 2012

nadrabiam zaległości to święta będą.....a co :)


NO dobrze dobrze, wklejam dalej. Tym razem świątecznie bożonarodzeniowo :). Nie mam wszystkich zdjeć...nie wiedzieć czemu a część rzeczy rozeszła się poprostu.































c.d.n :)


posiadaczka szala oraz posiadaczka mitenek proszone są o podesłanie fotek :)

dzięki























sobota, 8 października 2011

Komplecik na chrzciny

Komplet powstał jakiś czas temu :), podobno sprawdził się na chrzcinach i właścicielka była zadowolona.
Robone na oko bez przepisu.Sweterek druty nr 4, buciki szydełko nr 4 podwójna nitka, czapeczka szydełko nr 2,5.
Włóczka :
Czapeczka i buciki włóczka Austral Pudrowy róż
Sweterek: Merino kolor biały







miłego weekendu.
Nie wiem jak u was ale u mnie pogoda wybitnie do dziergania, słota i plucha, zimno wieje. Nic tylko kocyk, gorąca czekolada i druty :)

niedziela, 28 sierpnia 2011

Zestaw małej damy

Zestaw małej damy
na ważne uroczystości i nie tylko :)
mała dama ma ponad 2 miesiące.
Buciki, długość ciut ponad 8 cm, opaska 37 cm, ..całość na szydełku
Włóczka Merino baby różowa i biała




sobota, 23 lipca 2011

wracam :)

Witam
Znowu mnie nie było przez czas jakiś.
Zajęć mnóstwo, dzieciaki szaleją na zewnątrz,no i tak wyszło.
Poza tym synu zgubił baterię do aparatu i przez czas jakiś fotek nie miałam jak robić.
Dzisiaj wklejam dziergotki dla małych cudnych dziewczynek. To pierwsze zdjęcie z telefonu więc kiepskiej jakości.










Czapeczki i buciki na szydełku z wełny Merino Baby . Włóczka jest mięciutka i idealna dla maluszków

Komplecik sweterek i czapeczka z wełny Darling. Strasznie mięciutka włóczka aczkolwiek nie wiem jak reaguje na pranie bo komplecik poszedł w świat.


c.d napewno nastąpi, idę pooglądać inne blogi :)

pozdrawiam





wtorek, 15 marca 2011

Poduszeczka z pentelkami

Dla Gulikowej, wiadomo grunt to pentelka w poduszeczce a ze w ulubionej ciągle się urywają to powstała szydełkowa zastępcza w razie wielkiej tragedii..czytaj....urwania pentelki... :)
sprawdza się koncertowo :)




piątek, 14 stycznia 2011

Zamówienie małej opiekunki

Młoda się zgłosiła z zapotrzbowaniem dla dzidziusia...co było robić..tylko dziergać :)
Tak więc zrobiłam zestaw dla ... Michałka...tak tak...niech was nie zmyli ten róż i warkoczyki, bo to nie Zuzia ani Zosia tylko Michałek w pełnej krasie. Ostatnio jakby bardziej zadbany :)
Zestaw czapeczka szaliczek i pantofelki podobno były mu niezbędne :)
Czapeczka i szalik : Druty nr: 4
Pantofelki:szydełko nr 3








poniedziałek, 27 grudnia 2010

a u mnie święta nadal :)

Poniewczasie jestem jakoś ostatnio to norma. Coś świątecznie będzie ale niepełnie bo zdjęć nie mam wszystkich..czemu nie wiem...poszukam znajdę to się poprawię to...wesołych???? świąt :):)
W tym roku musi być bezpiecznie, znaczy sam handmade nic co da się stłuc ze wzgledu na gulika.


to na początek dwie bańki (nie mylić z bombkami :))




W tym miejscu zaznaczam że zrobiłam aniołka na zabawę u Antoniny ale nie zdążyłam go zgłosić :(. cóż może Antonina zrobi za rok?? nawet na choince go nie widać...Synu sprawdził czy niedzwiadki są jadalne :)




a tu ciastka jeszcze w całości, zaraz po procesie produkcji, ciemną nocą kiedy guliki spały :)




Mój m. znalazł mi fajny przepis na piernik jak skała co na stajenkę się nadaje, za rok zapodam bo teraz to jakby musztarda...







jeszcze nie nadgryzione :)






to produkcja z lat przeszłych :)










Bałwanek dziergnięty przez Mamę cieszy się powodzeniem u Gulika, został już przeczołgany po podłodze i zgubił dzisiaj miotłę








A tu misio nie spróbowany jeszcze :)











ufff....to c.d.n jak tylko złapię rytm poświąteczny :)
pozdrawiam



















sobota, 27 listopada 2010

Rodzinnie

Trochę mnie nie było ale to nie oznacza że nic nie robię :) nałóg to nałóg i trzeba swoje oddziergać.

Dzisiaj pewna rodzinka która wyruszyła w daleki świat i ostatecznie zdecydowała się zamieszkać w Stolicy :):):)

Ojciec...może nie widać bo zdjęcia na szybko robione to fan piłki nożnej i pewnegto klubu piłkarskiego (podpowiedź :do rozpoznania po szaliku ), dodatkowo w torbie ma oczywiście piłkę do nogi ale jakoś się nie ujawniła na zdjęciu więc musicie uwierzyć na słowo :)

Mama... posiada berecik oraz chustę dla Bobaska

Bobasek... pci narazie nieokreślonej więc niebieski bo w zależności od regionu Polski oznacza i dziewczynkę i chłopca :) ..bobasek zaopatrzony jest w śliniaczek..wiadomo..niezbędnik bobasa

Córeczka..oczywiście w typowo dziewczęcych barwach posiada również dziewczęce wdzianko.

Aby właścicielce rodzinka się nie gubiła to powstała torebka na zebranie towarzystwa :).

Słodkiego  miłego życia rodzinko w tym wielkim mieście :)






piątek, 5 listopada 2010

Kapcie na bis

Dzisiaj powtarzalnie, kolejne kapcie dla córy ...dla syna również jeszcze są w planie. :)

zrobione na szydełku  z resztek włóczek..tym razem udało mi się zrobić zdjęcie zanim małe zwinne łapki je porwały :)


wtorek, 2 listopada 2010

Kapciowo


Młoda chciała to ma
oczywiście już mocno noszone i ukradkiem pstryknięte zdjęcie.

oki
to mogę iść spać :)
dobranoc


czwartek, 7 października 2010

Życzenia kapciowe

To szybciutko kapcie w użyciu, najpierw cudem uchwyone w bezruchu :) (to chyba przez bułę w rączce)

A tu juz w normalnej wersji...lekko nieostrej :)


to reszta tego co miała być dzisiaj, będzie jutro :) albo raczej w niedzielny wieczór bo jutro aktywny dzień się zapowiada
Dobranoc